echo serca kielceEcho serca jest to bardzo ważne badanie diagnostyczne. Przy pomocy fal ultradźwiękowych pochodzących z aparatu echokardiograficznego pozwala sięgnąć w głąb struktur serca i prześledzić ich funkcjonowanie. Jest odpowiednikiem badania USG.
Przy pomocy echa serca lekarz może ocenić stan funkcjonowania serca i układu krążenia. Można wykryć przebyty zawał serca oraz przebyte powikłania po grypie. Echo serca jest nieodzowne do oceny zastawek serca i ich prawidłowego funkcjonowania. Pozwala wykryć wady zastawkowe serca  i ustalić wskazania do leczenia operacyjnego kardiochirurgicznego. Przy pomocy tego badania można wykryć także nieprawidłowości w zakresie aorty- tętnicy głównej, jej poszerzenie czy zmiany o charakterze tętniaka.
Badanie echa serca jest zalecane u każdego pacjenta z nagłym, złym samopoczuciem, dusznością i kołataniem serca. Jest to badanie zalecane również do wstępnej oceny stanu układu krążenia u zdrowych osób jak i u sportowców przed wyczerpującymi treningami. Badanie jest wykonywane przez lekarza i jest całkowicie nieszkodliwe i niebolesne. Echo serca wykonywane jest w pozycji leżącej na lewym boku.

 

Miejsce wykonywania przez naszą Poradnie Kardiologiczną badania Echo Serca: Kielce & Jędrzejów